Návštěvě Prahy v neděli 15.5. předcházel minulou sobotu Pochod přes tři hrady. Vzhledem k tomu, že se nikdo nepřihlásil, absolvovala pochod Mirka s partou žampašských chlapců a děvčat a reprezentovali naše sdružení dobře = všichni došli!
A nyní již k OPEN HOUSE PRAHA 2016, vyjeli jsme v počtu šest. Měli jsme vybráno asi osm objektů k návštěvě.
Komplex QUADRIO byl postaven v letech 2012–2014 podle návrhu Jakub Cigler Architekti. Jeho název vychází z hříčky cizích slov odkazujících na základní tvar budovy, půdorys pater ve tvaru čtyřlístku a také na čtyři funkce propojující současně obchod, práci, bydlení a volný čas. Nachází se ve Spálené ulici, pohled na Prahu ze střechy této budovy byl opravdu parádní.
Za dalšími objekty jsme vyjeli na Hradčany, tady jsme navštívili Šternberský palác. Rezidence byla původně orientována do Jeleního příkopu, což byl v tehdejší době společensky mnohem významnější prostor než Hradčanské náměstí. Proto je také palác v plné kráse nejlépe vidět právě ze severní strany.
Dalšími paláci, které jsme na Hradčanském náměstí navštívili byli Schwarzenberský a Salmovský palác.
Následoval přesun na Kampu, kde jsme si prohlédli expozici k výročí Karla VI.
Naobědvat se nám podařilo na Uhelném trhu "U dvou koček". Posilněni jsme se vydali za dalšími objekty našeho zájmu.
Dům U Zlatého rohu (občas také uváděn pod názvem Pecoldovský dům) stojí na rohu mezi Staroměstským a Malým náměstím .
Dům U dvou zlatých medvědů
V plánu jsme měli Rezidenci primátora hlavního města Prahy, která byla zřízena v nové budově Ústřední knihovny města Prahy, kterou postavila v letech 1925–1928 Pražská městská spořitelna. Pro velký zájem jsme si ji prohlédli jenom zvenku. O toto jsme přišli.
.
Čas již pokročil a dva vybrané objekty se nám již nepodařily navštívit. Byl to Odvážný koncept mobilního domu na vodě vznikl v Atelieru SAD.
A Palác Archa, který se sestává ze dvou navzájem propojených budov postavených v průběhu 20. století. První budova, známá jako Legiobanka, vznikla pro prvorepublikovou Banku československých legií (1921–1923). Navrhl ji Josef Gočár. Druhý dům je nazýván Zlatý klas, což souvisí s výzdobou v druhém patře – motivem tepaného klasu od Josefa Kaplického.
Do vlaku jsme usedli opravdu unaveni, ale naše další putování po Praze se nám moc líbilo a těšíme se na další návštěvu hlavního města a poznávání dalších krásných míst.
Fotky najdete ve fotogalerii.